Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Gminy już teraz sobie nie radzą

2013-06-17 14:33:52 (ost. akt: 2013-06-17 14:36:20)
Zdjęcie zostało zrobione w miejscowości Lubień w gminie Miłomłyn

Zdjęcie zostało zrobione w miejscowości Lubień w gminie Miłomłyn

Autor zdjęcia: Internauta

To zdjęcie obrazujące podejście gmin do obowiązku wywozu segregowanych odpadów. Pomimo że ustawa "śmieciowa" jeszcze nie weszła w życie, gminy już teraz nie radzą sobie z tak prostymi rzeczami, jakim jest wywóz odpadów.

Strach pomyśleć, co będzie się działo po wejściu ustawy. Kto, kiedy i jak będzie pilnował,czy odpady są segregowane i ewentualnie przez kogo nie są?Zdjęcie zostało zrobione w miejscowości Lubień w gminie Miłomłyn. Trudno w to uwierzyć patrząc na zdjęcie, ale miejscowość liczy zaledwie kilkunastu mieszkańców.Odbioru odpadów, ich segregacji nikt nie tutaj pilnuje. Przy samym skraju lasu cały czas jest góra śmieci, które są wleczone po całym lesie przez zwierzęta. I to wszystko w sercu Mazur, tuż obok Kanału Elbląskiego, Śluzy Zielona i ścieżek rowerowych. Piękna reklama dla turystów.Interwencja mieszkańców, że pod domem nie chcą góry śmieci skutkowała zawsze tym, że kontenery wędrowały z miejsca na miejsce. Naprawdę, czyściej było, jak nie było tu tych pojemników.Takich miejsc w gminie Miłomłyn jest sporo. Sytuacja przedstawiona na zdjęciu to tylko jedna z wielu. Być może mała liczba mieszkańców powoduje zaistniałą sytuację, ponieważ wywóz jest nierentowny?Doskonale widać nieudolność gmin, więc czy to dobry pomysł powierzać im wywóz odpadów?

Czytelnik
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Lipowo #1117860 | 83.24.*.* 18 cze 2013 21:30

  Radny jest bezradny u nas

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Miłomłynianin #1116964 | 185.4.*.* 18 cze 2013 10:44

  Problem jest złożony. Oczywiście, że mieszkańcy źle segregują albo nie robią tego wcale. Ale skoro gmina nie radzi sobie nawet z regularnym wywozem to jak chcą oceniać, czy Kowalski wrzuca butelki do odpowiedniego kontenera i czy je zgniata? Spójrzcie na zdjęcie. Którzy mieszkańcy zgniatają a którzy nie? Wiem, że są kontenery, które nie są opróżniane od miesięcy. Poza mieszkańcami nikt ani z firmy wywożącej ani tym bardziej z gminy nie widział ich na oczy od dawna. Nawet jakby je ktoś ukradł i sprzedał na złom nikt by nie zauważył. Pewnie, że najprościej jest zwalić na mieszkańców. Bo wieśniacy, bo brudasy. Jak pełen to nie wrzucać i nie rzucać obok. To co mieszkańcy mają z nią zrobić? Spalić? Zakopać? Czy wrzucić do prywatnego kontenera? Ale to wtedy po jaką cholerę 50 metrów od domu stoi pojemnik na plastik? W końcu ktoś zainteresował opinię publiczną problemem. Gminy to olewają i to od dawna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec Miłomlyna #1116924 | 93.154.*.* 18 cze 2013 10:03

  Prawdą jest, że na okolicznych wioskach wywóz śmieci traktowany jest marginalnie. Kontenery chyba stoją tam tylko dlatego, że muszą, bo ktoś kazał. Mają być i są, takie jest podejście gminy. Niektóre nie są opróżniane przez wiele miesięcy. Odkąd upadła firma PUK w Ostródzie wszystko się załamało. Góry śmieci, smród i robactwo. Kiedyś to funkcjonowało, teraz przestało. To i mieszkańcy mają gdzieś segregację, bo i po co, jak również byłem świadkiem, jak jedna śmieciarka opróżnia całe szkło (i białe i kolorowe). Tego nie pilnuje nikt teraz, tak jak i nie będzie tego nikt pilnował za rok. Tylko opłaty będą większe, bo ludzie niesegregują.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. czytelnik #1116918 | 78.30.*.* 18 cze 2013 09:59

  HeHe, potem wlepią kary, bo odpady niesegregowane a mieszkańcy to brudasy:D

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. jac #1116910 | 93.154.*.* 18 cze 2013 09:52

  Segregacja odpadów to teoretyczna fikcja. Działa może w miastach. Zasranym obowiązkiem gminy jest tego wywożenie, albo pilnowanie wywiezienia. Przecież to oni powinni egzekwować swoje umowy. Czy to mieszkańcy mają szukać, kto to opróżnia? W mieście wybierają na bieżąco, co 2 tygodnie. A na wsiach jak się komu chce. Butelki plastikowe gnieść, szkło tłuc... Paranoja. Gmina oczywiście bez winy. Bo mieszkańcy to brudasy. Jak nie było takich kontenerów to w lesie był porządek. Ludzie sobie radzili. Kontenery, które powinny porządek poprawić sprawiają, że na wsiach stoją kontenery przykryte górą śmieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages