Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dziękujemy Putinowi za embargo!

2014-10-14 15:13:11 (ost. akt: 2014-10-14 17:37:06)

Autor zdjęcia: Gazeta Ostródzka

Mieszkańcy Miłomłyna otrzymali bezpłatnie dorodne jabłka z tegorocznych plonów. Wszystko dzięki... prezydentowi Rosji.

Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec Miłomłyna i powiedział, że chciałby na łamach gazety podziękować prezydentowi Rosji za wprowadzony przez niego zakaz importu polskich warzyw i owoców.

— Dziękujmy Putinowi za embargo — powiedział nasz rozmówca. — Dzięki temu mamy jabłka za darmo!

Do Miłomłyna trafiły już trzy tiry wypełnione skrzynkami z dorodnymi jabłkami.— Jabłka trafiły do wszystkich rodzin w Miłomłynie, ich dystrybucją zajmuje się Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej — mówi burmistrz Stanisław Siwkowski. — A teraz czekamy jeszcze na koleją dostawę. Jabłka rozwieziemy do szkół i przedszkoli. 
Urząd w Miłomłynie organizował transport witamin do każdego najmniejszego sołectwa na terenie gminy. Nikt nie został pominięty.Akcję zorganizowano dzięki Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej, który otrzymał do rozdysponowania jabłka, których Rosja od nas nie chciała. Warzywa, które z powodu rosyjskiego embarga pozostały w Polsce, trafiają do potrzebujących w całym kraju. To dzięki porozumieniu między Unią Europejską, Agencją Rynku Rolnego i producentami. Agencja ze środków Unii Europejskiej płacić będzie producentom rekompensaty z tytułu embarga nałożonego przez Rosję na dostawy polskich produktów żywnościowych, a żywność trafi tam, gdzie jest potrzebna. 
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ostroda.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages