Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zakręcą w kierunku Mazurskich Chatek

2016-06-09 12:00:00 (ost. akt: 2016-06-09 15:23:59)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kiedy jeszcze w regionie mało kto doceniał uroki turystyki rowerowej w Miłomłynie powstał Rajd Rowerowy Mazury. W sobotę odbędzie się już 19. edycja tej cyklicznej imprezy, w której przez lata wzięło udział kilka tysięcy osób.

Zatem w sobotę (11 czerwca) z rynku w Miłomłynie wyruszy 19. Rajd Rowerowy Mazury 2016 Miłomłyn – Mazurskie Chatki Skarpa. Przez lata istnienia rowerowa integracja w Miłomłynie miała różne formuły.

Przeważały te kilkudniowe, kiedy uczestnicy z miłomłyńskiego rynku wyruszali w kierunku bazy pobytowej w jednej z miejscowości gminy i tam przez kilka dni uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach. Jednak jednym stałym elementem rowerowej integracji było zaprezentowanie walorów krajobrazowych gminy Miłomłyn, a te chyba najłatwiej dostrzec i docenić z siodełka jednośladu.

I chociaż 19. Rajd Rowerowy Mazury 2016 będzie miał jednodniową formułę, to główny cel imprezy nie zmienia się. Otóż uczestnicy rajdu zapoznają się z urokami Miłomłyna i okolic. W tym celu organizatorzy – Urząd Miejski w Miłomłynie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Moazika – przygotowali cztery trasy.

Dla mniej wprawionych cyklistów dwie o dystansie ok. 7 km na odcinku Miłomłyn-Mazurskie Chatki w Skarpie. A dla tych, którzy lubią więcej „kręcić” na dystansach 15 i 20 km. Zbiórka na miłomłyńskim rynku o godz. 11, a kwadrans później start w kierunku Skarpy, a tam piknik, konkursy, gry, zabawy oraz ognisko.

Zapraszamy do lektury

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages