Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W Karnitach na dożynkach świętowali rolnicy z gminy Miłomłyn

2016-09-05 10:34:47 (ost. akt: 2016-09-05 10:56:34)
W tym roku dożynki gminy Miłomłyn odbyły się w Karnitach

W tym roku dożynki gminy Miłomłyn odbyły się w Karnitach

Autor zdjęcia: Zbyszek Rochowicz

Stoisko i wieniec dożynkowy przygotowane i wystawione przez sołectwo Wielimowo cieszyły się największym uznaniem oceniających podczas dorocznego gminnego święta rolników. Dożynki gminne 2016 w gminie Miłomłyn odbyły się w Karnitach.

Pierwsze tygodnie września to co roku okres, kiedy w poszczególnych gminach i powiatach odbywają się dożynki. W gminie Miłomłyn gospodarzem dorocznego święta rolników były Karnity. Starostami gminnych dożynek 2016 byli Wioletta i Janusz Petka z sołectwa Ligi.

Tradycyjnie podczas takich imprez docenieni zostali wyróżniający się w swojej pracy rolnicy. Wśród odznaczonych byli gospodarujący na 383 hektarach Piotr i Paweł Madej, odznaczenie odebrali ponadto Anna i Jan Mroczka (sołectwo Ligi), Anna i Jan Kic (sołectwo Dębinka) oraz Wioletta i Janusz Petka. Wyróżnienia wszystkim nagrodzonym wręczyli burmistrz Miłomłyna Stanisław Siwkowski i przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Paweł Jaskółowski.

Tradycyjnie wybrane też zostały najlepiej przygotowane stoiska i wieńce dożynkowe. Jurorom najbardziej do gustu przypadły te przygotowane przez sołectwo Wielimowo. Na żywo będzie je można ocenić podczas dożynek powiatowych, które odbędą się w Ostródzie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages