Tęcza Miłomłyn przegrała inauguracyjny mecz w IV lidze [zdjęcia]

2017-08-13 12:57:25(ost. akt: 2017-08-13 13:19:56)
Tęcza Miłomłyn porażką przywitała się z czwartoligowymi realiami

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Nie będzie łatwo w IV lidze. Już w pierwszym meczu przekonali się o tym piłkarze Tęczy Miłomłyn, którzy pojedynkiem ze Zniczem Biała Piska zainaugurowali czwartoligowe występy. "Tęczowi"na początek rozgrywek przegrali (0:2) z jednym z faworytów do awansu.
W Miłomłynie inauguracja rozgrywek IV ligi w sezonie 2017/2018 rozpoczęła się uroczyście. Zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek "tęczowi" z rąk wiceprezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Guminiaka odebrali puchar za zajęcie 2. miejsca w grupie 2 klasy okręgowej.

Przez pół godziny beniaminek z Miłomłyna toczył wyrównany pojedynek. Jednak nie ustrzegł się błędu w 31. min, wtedy na prawej flance z piłką w polu karnym znalazł się Michał Kossyk, uderzył po długim rogu, futbolówka minęła prawą nogę bramkarza Piotra Oliwy, trafiła w słupek i wpadła do bramki.

Jeszcze przed przerwą mogło być 1:1, ale Mateuszowi Szymańskiemu zabrakło centymetrów do szczęścia. Uderzona przez niego piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie Znicz nie pozwolił rozwinąć skrzydeł gospodarzom Podopieczni Ryszarda Borkowskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a gdy nadarzyła się okazja podwyższyli prowadzenie. Sztuki tej uczynił w 61. min Paweł Kossyk, który kilkadziesiąt minut wcześniej pojawił się na boisku. W końcówce Tęcza mogła zdobyć pierwszego gola w IV lidze, ale Damian Łukasiak nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem.

Tęcz Miłomłyn - Znicz Biała Piska 0:2 (0:1)
0:1 - M. Kossyk (31), 0:2 - P. Kossyk (61)