Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W Miłomłynie zakończyli pierwszy etap rozbudowy oczyszczalni ścieków

2017-12-03 13:18:22 (ost. akt: 2017-12-03 11:30:26)
Wydajność zmodernizowanej oczyszczalni pokryje potrzeby bieżące miasta i gminy Miłomłyn w ponad 60 procentach

Wydajność zmodernizowanej oczyszczalni pokryje potrzeby bieżące miasta i gminy Miłomłyn w ponad 60 procentach

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Zakończył się pierwszy etap rozbudowy oczyszczalni ścieków w Miłomłynie. Zastosowane tam nowoczesne technologie pozwolą na oczyszczenie ścieków do takiego poziomu, że nie będą one zagrażały środowisku naturalnemu.

Dzięki rozbudowie oczyszczalnie ścieków samorząd gminny w przyszłości uniknie kar, które były na gminę Miłomłyn nakładane za niespełnianie norm jakościowych. Zakończył się pierwszy etap rozbudowy oczyszczalni ścieków w Miłomłynie, zmodernizowany obiekt został oficjalnie oddany do użytku.

- Oczyszczalnia w obecnym kształcie pokrywa potrzeby bieżące miasta i gminy Miłomłyn w ponad 60 procentach – mówi Stanisław Siwkowski, burmistrz Miłomłyna.

Pierwszy etap rozbudowy kosztował ponad 4 miliony złotych. Inwestycja w znacznej części sfinansowana została z kredytu w wysokości ponad 3 mln zł, który miłomłyński samorząd otrzymał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

- Pozostałą część środków na tę inwestycję, czyli około 900 tysięcy złotych, pochodziła z budżetu naszej gminy – dodaje burmistrz Miłomłyna. - Już jesteśmy przygotowani do drugiego etapu rozbudowy, po którym moce przerobowe oczyszczalni będą jeszcze większe.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages