Baseballiści z Miłomłyna wygrali turniej pod Grunwaldem

2018-09-25 10:12:22(ost. akt: 2018-09-25 10:15:46)
Trener i zawodnicy Lidera Miłomłyn po turnieju wygranym pod Grunwaldem

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Na Polach Grunwaldzkich nie tylko rycerze radzą sobie dobrze. W tym roku wokół nich o mistrzostwo Polski walczyli kolarze. A ostatnio okazało się, że nadają się do rozegrania turnieju baseballa. W tych zawodach najlepszy był zespół z Miłomłyna.
W 9. Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Grunwaldu wystartowały cztery zespoły. Do rywalizacji systemem każdy z każdym na Polach Grunwaldzkich stanęły zespoły Yankees Działdowo, Fryga Zajączkowo, Lider Miłomłyn i Orły Gdańsk. Rozegranie rywalizacji w tej historycznej lokalizacji było możliwe dzięki wsparciu dyrekcji Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Na terenie gminy Grunwald najlepiej sobie poradzili podopieczni Andrzeja Krzykowskiego czyli miłomłyński Lider, reprezentujący SP Miłomłyn. Baseballiści Lidera mieli jeden mecz przegrali z gdańskimi Orłami aż 1:16. Jednak w kolejnych pojedynkach uczniowie z Miłomłyna byli nie do zatrzymania i kolejno pokonali 12:0 Yankees Działdowo oraz 11:8 Frygę Zajączkowo i zajęli 1. miejsce.

Tytuł MVP turnieju otrzymał Filip Adamczyk z Miłomłyna. Najmłodszym zawodnikiem był inny zawodnik Lidera Antoni Maier. Najlepszymi zawodnikami z Miłomłyna wybrani zostali Maja Ulatowska i Fabian Szostek.