środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Łódź motorowa z trzema osobami na pokładzie uderzyła w pomost i zatonęła

2020-05-27 20:03:16 (ost. akt: 2020-05-27 20:30:46)
Łódź motorowa uderzyła w pomost

Łódź motorowa uderzyła w pomost

Autor zdjęcia: Archiwum

W środowe popołudnie na Jeziorze Ilińskim w okolicach miejscowości Majdany Małe (gm. Miłomłyn) łódź motorowa uderzyła w pomost. W trakcie zdarzenia na pokładzie były trzy osoby, które po uderzeniu wpadły do wody. Sternik i dwie inne osoby wyszły na brzeg bez szwanku. Łódź zatonęła na głębokości około 5 metrów.

Według świadków zdarzenia łódź motorowa płynęła z dużą prędkością. W pewnym momencie sterujący stracił panowanie i kierowany przez niego obiekt pływający uderzył w pomost. Impet uderzenia "wyrzucił" z łódki wszystkich, którzy znajdowali się na jej pokładzie. Poszkodowani o własnych siłach wyszli z wody na brzeg. Natomiast lódź motorowa poszła na dno w odległości 30 metrów od brzegu.

Na miejsce przybyli strażacy z grupy wodno-nurkowej w Ostródzie oraz zastęp z OSP Miłomłyn. Mimo że wszyscy uczestnicy wodnego rajdu wyszli na brzeg, to strażaccy nurkowie zeszli pod wodę i sprawdzili czy na łodzi nie było kogoś jeszcze lub czy wskutek uderzenia nie ma zagrożenia zanieczyszczenia akwenu. Strażacy przeszukali łódź, która leży na głębokości około 5 metrów.

Obecni na miejscu policjanci wylegitymowali wszystkich uczestników zdarzenia. Dwóch puścili wolno, a jeden został przewieziony do komendy policji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages