Tęcza przegrała z Polonią, a w sobotę w Miłomłynie zagra ze Stomilem II

2020-06-26 09:29:04(ost. akt: 2020-06-26 10:20:04)
Piłkarze Tęczy Miłomłyn przegrali z Polonią Pasłęk 2:3

Autor zdjęcia: Archiwum Tęczy

Drugi mecz kontrolny podczas letnich przygotowań mają za sobą piłkarze Tęczy Miłomłyn. Przygotowujący się do rozgrywek w klasie okręgowej "tęczowi" przegrali w Pasłęku z Polonią. W sobotę (27 czerwca) o godz. 12 w Miłomłynie Tęcza zagra ze Stomilem II Olsztyn.
Pierwszy sparing podopieczni Macieja Czerkawskiego wygrali z LKS Tyrowo 7:2. Drugi mecz kontrolny Tęcza rozegrała w czwartek w Pasłęku. W spotkaniu z Polonią trener Maciej Czerkawski miał do dyspozycji aż dziewięciu młodzieżowców. Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy już po 20 minutach gry prowadzili 2:0. Szybko stracone gole przypomniały piłkarzom Tęczy, że przyjechali do Pasłęka pograć w piłkę. Jednak w pierwszej połowie wynik nie zmienił się. Po przerwie zawodnicy z Miłomłyna przejęli inicjatywę i... paradoksalnie stracili trzecią bramkę. Później miłomłynianie dyktowali warunki gry: dwa razy trafili w słupek, dwa razy w poprzeczkę. Tęcza zmniejszyła straty na 3:2 po golach Bartłomieja Klonowskiego (rzut karny) i Bartłomieja Klonowskiego, ale nie zdołała wyrównać.

- Tradycyjnie zabrakło koncentracji w pierwszych 20 minutach gry, pok których straciliśmy dwie bramki po błędach indywidualnych - powiedział trener Czerkawski. - Dopiero stracie dwóch goli zaczęliśmy grać w piłkę, w drugiej połowie Polonia tylko raz zagościła w naszym polu karnym. Generalnie ciekawy sparing, ale trzeba popracować nad koncentracją.

Na kolejny mecz kontrolny Tęczy zapraszamy już w sobotę (27 czerwca). Na boisku w Miłomłynie o godz. 12 "tęczowi" zmierzą się z rezerwami pierwszoligowego Stomilu Olsztyn.