Inauguracyjne zwycięstwa Tęczy Miłomłyn i Płomienia Turznica

2020-08-01 18:32:21(ost. akt: 2020-08-01 18:54:36)
W Miłomłynie Tęcza wysoko wygrała z Kormoran Zwierzewo

Czekali ponad pół roku i doczekali się. Rozpoczął się nowy sezon w grupie 2 klasy okręgowej. Rozgrywki 2020/2021 zwycięsko zainaugurowały na własnych boiskach Tęcza Miłomłyn i Płomień Turznica. W derbach powiatu ostródzkiego przegrał Kormoran Zwierzewo.
Powiatowymi derbami rozpoczął się nowy sezon w Miłomłynie, gdzie Tęcza podejmowała Kormorana. Gospodarze efektownie przywitali się ze swoimi kibicami. Najefektowniej zrobił to Wiktor Matracki, który strzelił trzy gole.

Zaczęło się w 16. min kiedy dośrodkowanie "tęczowych" chciał wybić Michał Kiński. Wychowanek AP Ostróda zrobił to jednak tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Później trzy gole dołożył Matracki, który dwukrotnie wykorzystał błędy bramkarza Kormorana.

Po przerwie piłkarze ze Zwierzewa nie popełnili już tylu prostych błędów, a przede wszystkim nie robili prezentów dla gospodarzy. Wynik spotkania ustalił Rafał Wyralski, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Od 65. min Tęcza grała w dziesiątkę, kiedy czerwoną kartkę za faul obejrzał Marcin Jakubowski.

Tęcza Miłomłyn - Kormoran Zwierzewo 5:0 (4:0)
1:0 - Kiński (16 samobójczy), 2:0, 3:0, 4:0 - Matracki (20, 22, 30), 5:0 - Wyralski (71)

Festiwal niewykorzystanych sytuacji bramkowych obejrzeli kibice w Turznicy. Płomień w meczu z GKS Stawiguda raził nieskutecznością, gospodarze marnowali sytuacje trzech na jednego, oraz sam na sam, czasami dobrze interweniował bramkarz GKS. Choć gospodarze dość szybko objęli prowadzenie, bo już w 14. min na 1:0 strzelił Łukasz Graw. Kolejny gol padł tuż po przerwie, a jego strzelcem był Maciej Klimecki.

Później były sytuacje miejscowych, ale zawodziła skuteczność. Goście w 69. min strzelili kontaktowego, jednak to było wszystko na co pozwolili im piłkarze Płomienia.

Płomień Turznica - GKS Stawiguda 2:1 (1:0)
1:0 - Graw (14), 2:0 - Klimecki (48) 2:1 - (69)