Tęcza zatrzymała lidera okręgówki, Polonia Iowo szczęśliwie zremisowała w Miłomłynie [ZDJĘCIA]

2020-11-21 16:42:10(ost. akt: 2020-11-21 17:08:10)
W Miłomłynie miejscowa Tęcza ponad 20 minut prowadziła z liderem z Iłowa

W 17. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej piłkarze Tęczy Miłomłyn na własnym boisku podejmowali liderującą Polonię Iłowo. Na siedem minut przed końcem gospodarze prowadzili 1:0. Ale wystarczył rzut wolny, rykoszet po tym jak piłka odbiła się od muru i goście szczęśliwie zremisowali.
W drugim spotkaniu rundy wiosennej Tęcza na boisku przy ul. Pasłęckiej w Miłomłynie podejmowała liderów z Iłowa. Na obiekcie gospodarzy można było obejrzeć nowe boksy dla rezerwowych oraz nowe trybuny. Niestety na tych drugich nie dane było zasiąść kibicom, ponieważ z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, fani piłki kopanej nie mogą wchodzić na stadiony.

Podopieczni Macieja Czerkawskiego dobrze przygotowali się pojedynku z liderem. Zresztą tydzień wcześniej trener "tęczowych" wybrał się do Frygnowa, gdzie Polonia rywalizowała z Grunwaldem Gierzwałd. Wyjazd się opłacił, ponieważ gospodarze szybko wyłączyli z gry czołowego zawodnika zespołu z Iłowa. W związku z tym liderzy pokazali niewiele. Za to Tęcza już w pierwszej połowie mogła strzelić przynajmniej dwa gole. Zabrakło jednak skuteczności.

Po bezbramkowej pierwszej połowie ciekawiej było po zmianie stron. Bardziej kreatywni goście, którzy na kwadrans zepchnęli miłomłynian do defensywy. Raz między innymi po ich centrostrzale strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 62. min gospodarze przeprowadzili akcję bramkową. W bocznym sektorze boiska zaczął Paweł Dębski, podał do Filipa Czerwonki, ten podał do Wojciecha Kowalkowskiego, który wbiegł z piłką w pole karne i zagrał w kierunku nadbiegającego Wiktora Matrackiego, a najlepszy strzelec Tęczy strzelił na 1:0.

Potem gospodarze niepotrzebnie cofnęli się przed swoją bramkę, oddając inicjatywę Polonii. Goście wywalczyli kilka rzutów rożnych i rzutów wolny. I jeden z wolnych zakończył się celny strzałem. Piłka trafiła w głowę jednego z "tęczowych" tworzących trzy osobowy mur i lider z Iłowa w ten sposób ustalił wynik meczu na 1:1.

• Tęcza Miłomłyn - Polonia Iłowo 1:1 (0:0)
1:0 - Matracki (62), 1:1 - (83)